Як підтримати позитивне мислення
ЯК ПІДТРИМАТИ ПОЗИТИВНЕ МИСЛЕННЯ
Успішність комунікації у сімейному просторі може підвищуватися через розвиток:
- уваги один до одного, бажання і вміння ставати на позицію іншого;
- здатності узгоджувати погляди і плани проведення часу;
- підтримки традиції спільного підведення підсумків дня
Використання віртуального доступу до концертних і виставкових залів, театрів, електронних бібліотек, вивчення мов, оволодіння грою на музичних інструментах, колекціонування - усе це допоможе приділити увагу саморозвитку, покращити емоційний стан та зменшити напруження і конфлікти у родині.
Набагато корисніше зосередитися на тому, що дійсно від Вас залежить, замінити неконструктивні думки планами самореалізації, ідеями самовдосконалення, духовного розвитку та допомоги потребуючим.
Для підтримки позитивного мислення Ви можете використовувати психологічне налаштування Д.Карнегі «САМЕ СЬОГОДНІ»:
1) Саме сьогодні я буду щасливий. Це означає, що я слідом за Аврамом Лінкольном скажу собі: «Більшість з нас щасливі рівно настільки, наскільки хочуть бути щасливими». Щастя виходить зсередини, зовнішні подразники не мають до нього ніякого відношення.
2) Саме сьогодні я буду враховувати тільки те, що є насправді, і не стану змушувати навколишній світ рахуватися з моїми бажаннями. Я буду приймати мою сім’ю, мою роботу і мою долю такими, якими вони є, і постараюся відповідати їм.
3) Саме сьогодні я подбаю про свій організм. Я зміцню його фізичними вправами, дбайливим ставленням до свого тіла, правильним харчуванням. Я припиню обтяжувати його шкідливими надмірностями.
4) Саме сьогодні я постараюся розвинути свій інтелект. Я постараюся дізнатися щось цінне. Я змушу свій мозок працювати і прочитаю щось таке, що вимагає розумової напруги і концентрації думки.
5) Саме сьогодні я займуся вдосконаленням своєї душі. Для цього від мене потрібно три вчинки. Я зроблю кому-небудь приємне, але так, щоб про це ніхто не дізнався. І я зроблю дві справи, які мені страшенно не хочеться робити, – просто заради тренування волі, як казав Вільям Джеймс.
6) Саме сьогодні я постараюся бути приємною у всіх відносинах людиною. Я подбаю про свій зовнішній вигляд, постараюся трохи краще одягнутися, м’якше говорити і ввічливіше поводитися з оточуючими, бути щедрим на похвали, утримуватися від критики і причіпок до оточуючими вже, звичайно, від скеровувань інших на шлях істинний.
7) Саме сьогодні я постараюся жити тільки одним днем, утримуючись від навалу на себе відразу всіх своїх проблем. За ці дванадцять годин я можу зробити кілька конкретних справ, найважливіших на сьогодні,
8) Саме сьогодні я складу собі розклад дня. Я напишу, що мені потрібно буде робити в кожен певний час. Можливо, мені і не вдасться суворо притримуватися цього розкладу, але, принаймны, він позбавить мене від двох найлютіших бід на світі – поспіху і нерішучості.
9) Саме сьогодні я виділю півгодини для відпочинку та релаксації.
10) Саме сьогодні я припиню боятися. Найменше я буду боятися бути щасливим, боятися насолоджуватися всім прекрасним, що є в цьому світі; перестану боятися любити і вірити в те, що мене теж люблять. Я буду думати і діяти так, як щаслива людина – і я відчую себе щасливим.
За матеріалами інтернет-посібника
«Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19»
https://dnmcps.com.ua/sites/default/files/2020-05