Кравець, закрійник
Чи може бути щось краще для дівчини, ніж вміння шити? Як би не змінювалось життя, бажання бути привабливою і модно одягненою не покидає жінок ніколи.
Стати такими вам допоможе професія кравця.
Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені.
Чи приносить вам радість ваш одяг? Напевне, ви рідко серйозно замислютеся над цим питанням. Скоріше ви схильні звинувачувати у всьому свою фігуру, яка не дозволяє вам вибирати більш вишукане вбрання, а заковує у лати одного – єдиного іміджу.
Більшість жінок одягає те чи інше вбрання не тому, що дійсно відчувають радість від нього або відмінно в ньому почуваються, а лише тому, що не хочуть здатися недоглянутими. Милі жінки та дорогі чоловіки, не захисні механізми вашої психіки повинні формувати ваш гардероб, а істинна любов до себе і бажання продемонструвати це оточуючим!
Якщо тобі з тих чи інших причин важко підібрати одяг у магазині, то варто звернутися до ательє з пошиття одягу або…САМІЙ навчитися шити! Роботи відомих кутюр’є, неосяжне таїнство створення модних ескізів, різноманіття тканин і фурнітури – все це не може не зачаровувати!
Професія «Кравець» має дуже стародавню історію і у всі часи вважалася вельми почесною, адже від таланту і смаку кравців залежав зовнішній вигляд як простих городян, так і самих високопоставлених персон. Це було пов’язано з тим, що аж до кінця XIX століття кравці займалися всіма етапами виготовлення одягу — від проектування моделей до їх пошиття і декорування. Секрети кравецького мистецтва накопичувалися протягом тисячоліть. Проте найбільшого підйому майстерність виробництва одягу досягла з винаходом швейних машин. Механізація всіх швейних процесів призвела до виникнення нових технологій, нових способів обробки одягу і до їх подальшого вдосконалення.
Сьогодні до якості виготовлення одягу пред’являються дуже високі вимоги. У зв’язку з цим сучасний кравець повинен бути високоосвіченою людиною, якій вже недостатньо просто умілого володіння певним набором механічних операцій. Кравець у наш час є технічно грамотним фахівцем, що вміє самостійно вирішувати поставлені виробництвом завдання.
Наші кравці вивчають процес виготовлення одягу, який складається з трьох етапів:
- моделювання;
- конструювання;
- виготовлення одягу
Створення одягу – це складний процес, у якому зайняті фахівці самих різних професій. Безпосереднім пошиттям одягу займаються швачки, кравці, тобто фахівці, які можуть виконувати технологічну обробку будь-якого вузла одягу і зібрати всі деталі в готовий виріб. Швачки, кравці можуть працювати на швейних фабриках і займатися масовим виробництвом одягу, а можуть, працювати в ательє, виготовляти одяг за індивідуальними замовленням.
Професія кравця є однією з найдавніших і за всіх часів вважалася почесною. До кінця XI ст. кравці займалися всіма етапами створення одягу – від вигадування моделей до їхнього виконання і декорування. Від таланту і смаку кравців залежав зовнішній вигляд як простих городян, так і високопоставлених осіб. Імена деяких кравців, дійсних художників у своєму ремеслі, ввійшли в історію поряд з іменами їхніх найвидатніших замовників.
Для підготовки професій швейної галузі в ПТУ №54 створена потужна матеріальна база.
Обравши професію „Кравець”, Ви навчитеся швидко шити сукні, спідниці, а також дитячий та чоловічій одяг. Ви познайомитесь з різними стилями в одязі, навчитеся працювати з тканиною, лінією та кольором. Вас навчать основ конструювання за індивідуальними мірками модного жіночого, чоловічого і дитячого одягу..
Кравці — це фахівці, які можуть виконати технологічну обробку будь-якого, навіть найскладнішого, вузла одягу і зібрати всі його деталі в готовий виріб.
Кравцю потрібно мати схильність до творчої діяльності, інтерес до нового, здібність до нестандартного мислення, розвинений окомір, художній смак і сприйняття кольору. Багато у чому успіх праці кравця залежить від уміння спілкуватися з клієнтами, помічати особливості їх стану, поведінки і характеру.
Для цього в училищі створена хороша матеріальна база – світлі й просторі кабінети; спеціально обладнана швейна майстерня.
Професія кравця є однією з найдавніших, але і в наш час вона залишається сучасною та потрібною людям.
Справжній кравець завжди може допомогти вибрати свій стиль, свою модель і дати корисну пораду.
Кравець шиє за індивідуальними замовленнями одяг для жінок, чоловіків, дітей, одяг з тканини, хутра згідно зі знятою міркою, при дотриманні технології крою та пошиття.
Під час роботи використовує швейні машинки, ножиці, лекала праску та інші інструменти
Після вдумливої та копіткої праці кравця з’являються теплі пальта, елегантні костюми, святкові плаття, модельні куртки та ділові спідниці, які сприяють гарному настрою і навіть успіху в нашому житті
Вимоги професії до людини
Робота кравця вимагає від людини чіткої координації рухів рук, вміння запам’ятовувати розташування деталей викройки, хорошого окоміру, художнього смаку Він повинен бути працьовитим, терплячим, посидючим
Медичні протипоказання.
Протипоказано освоювати професію кравця людям, які мають поганий зір, захворювання нервової системи
Перспективи зайнятості
Оволодіння професією кравця надає можливість зайнятись індивідуальною трудовою діяльністю та розпочати власну справу
Професія кравця є одночасно однією з найдавніших і найсучасніших, тому що потреба в кравецьких послугах існує постійно. Професія кравця — це втілення краси, сучасного художнього стилю, результатом якої є різноманітний одяг, без якого неможливо обійтися. Праця кравця є складною і трудоємкою, бо ж на долю ручної праці у виготовленні одягу припадає 80 %, незважаючи на те, що швейне виробництво оснащене сучасним обладнанням, яке полегшує працю кравців і швачок.
Сучасний кравець повинен:
- виконувати всі види робіт щодо виготовлення одягу за стандартними та індивідуальними замовленнями
- вибирати (моделювати) фасони одягу відповідно до тенденції моди, особливостей фігури замовника чи властивостей тканини;
- знімати мірку із замовника і виготовляти відповідні лекала для подальшого розкрою обраного фасону чи моделі;
- робити розкрій тканини
- знати асортимент одягу, конструкцію і деталі виробів, властивості та особливості різних видів тканини;
- знати технологію виготовлення швейних виробів з різних видів матеріалів;
- знати основи матеріалознавства, конструювання, моделювання та технології виготовлення швейних виробів
Професія кравця не рекомендується особам, які мають:
- захворювання легенів та дихальних шляхів
- відхилення зору від норми;
- гіпертонію.
Сучасний ринок заполонили одноманітні, неякісні товари. А гарно одягатися хочуть усі: і хлопці і дівчата. Тому, якщо ти хочеш бути модним, стильним, неповторним, якщо у тебе є трішечки уяви й фантазії, якщо ти неодмінно хочеш виділятися в натовпі – приходь в ПТУ – 54 і опановуй професію КРАВЦЯ.
«Красиво одягатися – мистецтво» – крилатий вислів, що постійно надихає на творчу працю всіх працівників швейного виробництва.
В усі часи кожна представниця прекрасної статі хотіла бути привабливою, мати своє неповторне вбрання. Зшити на замовлення в ательє сукню, костюм, пальто – це приємна і радісна подія для багатьох із нас. Отже, обравши свій стиль, ми направляємося в ательє, де цілком довіряємося закрійнику. Закрійник допоможе вибрати стиль, свою модель, надасть розумні поради в своїй галузі.
Щоб стати майстром своєї справи, мати постійних клієнтів, закрійник повинен уміти вибрати фасон з урахуванням напрямку моди, особливостей фігури і віку замовника, розкроїти тканину, а також підготувати виріб до примірки. Крім цього, закрійник повинен виконувати усі види робіт з пошиття чоловічого і жіночого верхнього одягу, дитячого одягу або легких суконь.
Професія закрійника останнім часом стала ще більш бажаною та потрібною, адже у теперішній економічно важкий час купити річ, що сподобалась, можуть не всі. А так хочеться гарно і модно одягатися! Вихід? Шити самому! А ще краще, застосовуючи фантазію, свою майстерність, художній смак та вміння спілкуватися з клієнтами, виконувати індивідуальні замовлення вдома або у власному ательє чи салоні. Ви отримаєте не тільки моральне задоволення від результатів своєї справи, а й поліпшите свій добробут.