A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 54
38600, смт Котельва Полтавської області, вул. Покровська, буд. 9

Кухар, офіціант

Кухар – це творець прекрасного, смачного, неповторного.

Сучасна кулінарія – це прекрасний і безмежний світ мистецтва, який постійно удосконалюється. Вміння і задуми та витвір золотих рук кухарів дивує і зачаровує людство. Кухарська фантазія надихає на нові творчі злети, на нові пошуки та створення нових кулінарних шедеврів.

Сьогодення вимагає структурних змін в харчуванні сучасної людини, яка в повсякденних умовах мало займається тяжкою фізичною працею і не витрачає багато енергії, проте вона, незважаючи на високий ритм і складність життя, прагне до здорового харчування, в якому раціони складаються з різноманітних продуктів, переважно рослинного, а не тваринного походження.

Щоб стати висококваліфікованим кухарем, треба багато знати, багато чому вчитися. Кулінарні секрети – не таблиця множення, їх визубрити не можна. Потрібно вміти відмінно приготувати різні страви.

Від роботи кухара залежить здоров’я, настрій, працездатність та відпочинок мільйонів людей.

Ніщо так не поєднує людей, як смачна їжа та гарно накритий стіл. Секрети кулінарної творчості розкриваються перед людьми, які прагнуть оволодіти тонкощами цього мистецтва, обрати її справою свого життя, своєю професією.

Кухар – це в першу чергу творець. Творець прекрасного, смачного, привабливого. Кухар – це винахідник, який все життя перебуває в пошуку для того щоб творити. Щоб стати кухарем необхідно мати хороший смак, творчу натуру, а також професійні знання.

В нашому училищі навчають смачно готувати, правильно поєднувати різноманітні продукти харчування, комбінувати кілька видів теплової кулінарної обробки, використовувати різні способи приготування страв, враховувати особливості сучасної української кухні; знайомлять з технологією приготування фірмових страв кухні народів світу.

Тому основне завдання нашого училища – забезпечення підготовки кадрів для підприємств різних форм власності в сучасних соціально – економічних умовах.

Саме для підготовки таких кваліфікованих кадрів в нашому училищі є всі сприятливі умови. Це оснащення кухні – лабораторії сучасним устаткуванням, навчально – методичним матеріалом для проведення практичних занять.

Щорічно проводяться тижні кухарів, конкурси професійної майстерності, виставка-ярмарка де впроваджуються активні форми і методи навчання : це уроки – змагання, уроки – дослідження, уроки-вікторини, навчальні ігри, виставки – презентації

Використовуються новітні педагогічні технології, а саме використання інформаційних технологій на уроках технології приготування їжі. Залучення учнів до сучасних методів роботи з інформацією, уміння знаходити та відбирати важливу інформацію. Де учні творчо, самостійно працюють при створенні власних проектів – презентацій , створюють комп’ютерні публікації , а потім використовують їх під час теоретичного та виробничого навчання.

На практичних заняттях учні готують різні страви : від звичайно — простих до оригінально — складних, набуваючи при цьому необхідного досвіду та отримуючи неабияке задоволення від привабливих і смачних результатів своєї праці.

Навчальний заклад покликаний не тільки дати учням суму наукових відомостей, але і виховувати у них самостійність, почуття потреби в праці, підготувати учнів до самостійної високопродуктивної праці.


Професія «Офіціант»

Святкування знаменних дат, подій, весілля і навіть прийом видатних осіб і підписання угод передбачає спілкування за урочистим столом і неможливе без офіціантів, які беруть активну участь у загальній трапезі. Як розсадити людей, які страви подавати і кому в першу чергу, які прибори потрібні для споживання тієї чи іншої страви – саме до цього має безпосереднє відношення офіціант. Він не тільки обслуговує людей, які сидять за столом, але й допомагає і навіть навчає їх дотримуватися певних правил і етикету споживання їжі. Сьогодні жоден ресторан, кафе чи бар не може обійтися без офіціанта.

Професійна діяльність офіціанта передусім, передбачає спеціально спрямоване спілкування між ним і відвідувачами. За робочий день офіціант спілкується з різними за віком та індивідуально-психологічними характеристиками людьми: молодими і літніми, жінками і чоловіками, цікавими не дуже інтересними, спокійними і дратівливими, активними, енергійними і повільними. Всі вони різні, але потребують поради і допомоги офіціанта, іноді покладаються на його смак і професійну компетенцію.

Офіціант задовго до того, як прий-дуть відвідувачі, розпочинає свою роботу. Він розставляє столи, накриває їх скатертинами, сервірує їх, розкладає серветки. Залежно від характеру обслуговування сервіровка столів буває різною: до сніданку стіл накривають інакше ніж до обіду, а вечірні банкетні столи сервірують більш святково. Досвідчений офіціант знає, що красива сервіровка столу допов нює смакові якості страв, створює хороший настрій у гостей.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Моя майбутня професія

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень