.
Як подолати стрес під час епідемії COVID-19
та боротися з наслідками карантину?
- По-перше, не треба сприймати карантин, як примусове обмеження власної свободи і замикатися на самоті. Продовжуйте спілкуватися з близькими та друзями засобами зв’язку, збирайтеся онлайн та святкуйте дні народження в ZOOM.
- По-друге, намагайтеся дотримуватись розкладу дня: прокидайтесь та засинайте в звичні для вас години, дотримуйтесь режиму харчування, виконуйте фізичні вправи. Урізноманітнюйте свій раціон, вживайте достатню кількість овочів та фруктів, зелені, водночас обмежуйте вживання солодощів, жирних та смажених продуктів, алкоголю та пийте достатню кількість води.
- По-третє, не дивіться постійно телевізор, репортажі в інтернеті та не перевіряйте щохвилини стрічку новин. Виділіть певні часи для перегляду та використовуйте тільки достовірні джерела інформації. Намагайтеся дивитись улюблені фільми та передачі, читати книжки. При постійному відчутті тривоги, нападах туги та паніки зверніться за психологічною підтримкою до фахівця. Уважно слідкуйте за своїм здоров’ям та при перших ознаках захворювання телефонуйте своєму лікарю.
Знання запобіжних заходів і способів отримання достовірної інформації допоможе вам скласти план захисту себе та інших осіб.
Будьте готовими і поінформованими, використовуючи офіційні джерела:
- сайт ВООЗ - https://www.who.int/emergencies/diseases/novel–coronavirus-2019
- сайт ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» – https://phc.org.ua/
Зберігайте спокій і будьте здорові!
Разом ми впораємось з усіма викликами сьогодення!
ЯК НЕ ПІДДАТИСЯ ПАНІЦІ
У зв’язку з пандемією коронавірусу, в багатьох містах планети, в Україні зокрема, життя піддається суттєвій трансформації. Значна кількість людей відчувають зрозумілу тривогу, а деякі з них піддаються паніці.
Дмитро Подгорбунський, який вважає, що пандемія – це, насамперед, інформаційна, психологічна війна проти Людини, спрямована на її психологічне поневолення. У відповідь на запитання «Що робити?» дослідник радить: Охоронятися від вірусів потрібно, як у звичайні періоди поширення грипу. Але головне, щоб страх не залишався в розумі людей. Він закликає: «Не реагуйте на зайву інформацію, прислухайтеся до свого серця, будьте більше під Сонцем, на природі, у моря. Перебувайте у спокої. Будьте терпимі один до одного. Ця ситуація може згуртувати нас. Тож використаємо її у благо…»
Напрями гармонізації психологічного здоров’я особистості в умовах психічного напруження в суспільстві, пов’язаного з пандемією:
- завжди слід пам’ятати, що будь-яка пандемія має початок, розвиток, кризу і спад;
- пандемія актуалізує моральні й духовні якості особистості: фізично сильні люди матимуть змогу допомагати слабким (старим, хворим, з послабленим імунітетом), рятувати, полегшувати їх участь;
- ритм життя під час карантину сповільнюється, людина може зупинитися і зустрітися з собою, своїми близькими, подумати над своїм життям;
- під час пандемії не слід панікувати, а бути обачнішим, додержуватися особливих правил особистої гігієни, перебувати у спокої, молитві, спогляданні, втримувати емоційну рівновагу, рефлексуючи своє життя, знаходити нові сенси;
- слід оптимально користуватися інформаційними ресурсами: черпати інформацію з авторитетних й достовірних джерел і не «накручувати» себе зайвою емоційно-руйнівною інформацією з випусків теленовин або соціальних мереж.
- необхідно практикувати розширення свідомості, розвиток позитивного мислення й саногенних почуттів (здивування, прощення, любові);
- час карантину - це час переосмислення цінностей.