A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 54
38600, смт Котельва Полтавської області, вул. Покровська, буд. 9

Всесвітній день прибирання (World Cleanup Day)

Дата: 09.09.2024 13:06
Кількість переглядів: 144

 

Зробимо Україну чистою разом": жовтоводців запрошують долучитися до  Всесвітнього дня прибирання 20 вересня - Жовті Води.City

Всесвітній день прибирання: що для збереження довкілля та здоров’я може зробити кожен

Всесвітній день прибирання проводиться щорічно в третю суботу вересня. Це - масштабна акція, спрямована на усунення забруднення довкілля та пластикових відходів. Щороку мільйони людей у 191 країні очищають вулиці, парки, пляжі, ліси, річки, береги та наші моря від відходів та пластикового сміття. Торік, наприклад, кампанія мала величезний успіх: у ній взяли участь понад 15 мільйонів учасників з більш ніж 190 країн.

Акцію до Всесвітнього дня прибирання (World Cleanup Day) координує неурядова організація Let's Do It World, глобальна організація зі штаб-квартирою в Таллінні, Естонія.

Україна цьогоріч теж приєднається до акції з прибирання. 16 вересня у 24 регіонах нашої країни з дотриманням норм та обмежень воєнного часу відбудуться заходи під гаслом "Хай небо буде мирним, а Україна чистою!". 

"Цього року, враховуючи війну, плануються нові формати на вибір: цифрове прибирання (видалення зайвих даних зі своїх гаджетів, таке прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу); формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини "Знайди, сортуй, здавай"; сімейні та індивідуальні прибирання на прибудинкових або рекомендованих локаціях, на територіях навчальних закладів та установ; розбір завалів. Зробимо Україну чистою разом!" – зазначила координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія Мархель.

Організатори акції в Україні закликають не створювати скупчення, брати участь у прибираннях лише на дозволених локаціях, попередньо пройшовши інструктажі з безпеки та ознайомившись з алгоритмом дій у разі сигналу повітряної тривоги. 

"Наше довкілля щодня страждає від екоциду. Постійні обстріли, детонація мін, горіння лісів, підрив Каховської ГЕС – наслідки усіх цих екозлочинів будуть наздоганяти нас роками і навіть століттями. Ми повинні уже зараз почати роботу над ліквідацією наслідків екокатастрофи, підтримкою та відновленням українського довкілля. Сьогодні, як ніколи, потрібно об’єднувати зусилля та працювати у спільному напрямку – перемога та екологічне відновлення України", – заявила Юлія Мархель.

 

Сьогодні хочемо ще раз нагадати, що сортування смяття є дуже важливим для збереження екологічної рфвноваги, тому нагадаємо про те, як правильно це робити. Це один із заходів, який ми повинні робити кожного дня, а не тількт у Всесвітній день прибирання!

Якщо мова йде про вторинну сировину, то тут існує 2 головних принципи сортування:
1. Ємності для сміття повинні бути сухими і чистими.
2. Всю тару слід дуже щільно стискати.

Як посортувати сміття - правила

Усю вторсировину заведено поділяти на такі різновиди:
• Макулатура. Сюди відносять книжки, часописи з газетами, паперове пакування та ін.. Для того, аби зекономити простір, картонні та паперові вироби потрібно зробити максимально пласким, а потім скласти у паперовий пакет або ж зв’язати шнурком.
Макулатурою не вважається: квитанції, коробки від сигарет, tetra pak, продукти які вже проходили переробку раніше, різна забруднена та волога паперова сировина.
• Tetra Pak – це багатошарові упакування з поліетилену, картону чи фольги. Пакування слід ретельно вимити із середини та стиснути.
• Поліетилен: пакети для продуктів, рукавички, стрейч плівка. Ущільніть поліетилен та складіть у такий же пакет.
• Пластик. Всього існує сім різновидів пластику, 5 з них підпадають під переробку. Аби зрозуміти, до якого типу належить пластикова річ, слід пригледітись до маркування. Там ви побачите трикутник з цифрою від одного до семи, деколи в маркуванні зустрічаються тільки букви. Якщо маркування немає, або ви побачили на ньому цифри 7 або 3 – такі предмети не підлягають перероблянню.
• Метал: консервні банки, кришечки, інші предмети з металу. Їх потрібно відчистити від бруду та добре утрамбувати.
• Скло: пляшечки від лікарських та косметичних засобів, питва, і т.д. Бите скло також можна віддати на переробку. Не переробляється порцеляна, а також особливо міцне скло (яке витримує сильні удари і високу температуру).
• Відходи, що містять у своїй хімічній структурі токсичні речовини: енергозберігаючі лампи, термометри із ртуттю, акумулятори, розчинники, фарби, ABS. Таке сміття не можна викидати у звичайний смітник.
• Органіка: дерево, рослини, харчові залишки. Якщо ви проживаєте у приватному будинку, такі відходи можна утрамбовувати, якщо у квартирі – викидати у спеціальний або загальний бак.
• Залишкове сміття: це те, що залишилось після того як ви посортували відходи (скоч, «шур шик», гігієнічні прокладки та серветки, обгортки та продукти без маркування, поламані предмети). Цю частину відходів слід відправляти на полігон. Старий одяг, який ще може прослужити, не викидайте, а віддайте у благодійний фонд.

На перший погляд сортування сміття здається складною справою. Але якщо потренуватись та добре запам’ятати описані вище типи відходів, то можна легко цьому навчитися та перетворити сортування в надзвичайно корисну звичку!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Моя майбутня професія

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень