A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ № 54
38600, смт Котельва Полтавської області, вул. Покровська, буд. 9

Електромонтажник з освітлення і освітлювальних мереж

Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж – найбільш поширена професія електротехнічного профілю.

Будівництво житлових будинків, шкіл, медичних закладів, пов’язані з виконанням електромонтажних робіт, які виконують кваліфіковані робітники. Світильники та освітлювальні пристрої, вимикачі та розетки, електричні проводи, розподільні шафи – все це утворює освітлювальні мережі.

Монтажем цих мереж займається електромонтажник, який повинен знати будову світильників, принципові електричні схеми, марки проводів, вміти виміряти електричні величини, виконувати підготовчі роботи.

Залежно від виконуваних функцій – експлуатація, ремонт або обслуговування – робітники використовують відповідні засоби праці, серед яких переважають слюсарні та електромонтажні інструменти і пристрої, контрольно-вимірювальні прилади, паяльні та зварювальні агрегати.

Історія професії розпочалась коли людина навчилася виробляти і використовувати електричну енергію. Усе це стало можливим завдяки відкриттям та винаходам багатьох вчених , винахідників та інженерів, які жили і працювали в різних країнах минулих століть.

В 1872 році О.Лодигін та Т.Едісон (незалежно один від одного) створили лампу розжарювання, а сучасне життя не можна навіть уявити без електричного освітлення та побутових приладів. Самих тільки ламп нараховується не один десяток: це лампи розжарювання, люмінесцентні, ртутні, автомобільні, сигнальні, прожекторні, а також багато інших джерел світла. Потужність штучних джерел світла міняється від долі вата до сотні кіловат.

Електромонтажник здійснює діяльність як в приміщенні, так і поза приміщенням. При вступі на роботу, в першу чергу, оцінять фізичну форму, витривалість і розвинене відчуття рівноваги майбутнього робітника. Специфіка їх діяльності вимагає від них гнучкість, координацію рухів кистей і пальців рук, гарний зір і розрізнення кольорів, високий рівень розвитку образного і наочно-дієвого мислення. Непоодинокі в роботі фахівця цієї області позаштатні ситуації, де необхідно приймати швидкі та ефективні рішення.

Захворювання, протипоказані для професії “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж”:

  • захворювання серцево-судинної, дихальної систем;
  • нервово-психічні розлади;
  • судоми, втрати свідомості, вживання наркотиків, залежність від алкоголю;
  • порушення зору, дальтонізм, розлади слуху;
  • вестибулярні розлади, порушення відчуття рівноваги, тремтіння рук, розлади координації рухів;
  • боязнь висоти;
  • захворювання хребта, суглобів або нижніх кінцівок;
  • хронічні інфекційні захворювання, алергії, шкірні захворювання;
  • виражені фізичні недоліки.

Перспективи щодо працевлаштування після оволодіння професією у електромонтажника вагомі та стабільні, а ризик безробіття незначний.

У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги побутового характеру: встановлення електроосвітлювального устаткування, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Моя майбутня професія

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень